Profesjonalny protetyk słuchu w Trójmieście – jak szukać?

Bogate doświadczenie, profesjonalizm, rozległa wiedza i pasja, a także otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy dobrego protetyka słuchu. Czy takiej osoby trzeba szukać ze świecą? Nie – podpowiemy Ci, jak ją znaleźć.

Protetyk słuchu diagnozuje niedosłuch oraz dobiera i programuje aparaty słuchowe, adekwatnie do potrzeb i wymagań pacjenta. Dobór urządzenia jest niezwykle ważny – tylko właściwie dopasowany aparat naprawdę zwiększa komfort życia. W innym przypadku można się spodziewać efektów wręcz odwrotnych. Warto wobec tego poświęcić trochę czasu, żeby znaleźć profesjonalnego protetyka słuchu.

Cechy dobrego protetyka słuchu

Słuch jest bardzo ważny w życiu, to jeden z podstawowych zmysłów ludzkich. Niestety, z biegiem czasu – podobnie jak wzrok – najczęściej ulega pogorszeniu ze względu na zanik komórek słuchowych w ślimaku usznym. Z pomocą przychodzą cyfrowe aparaty słuchowe, które nie tylko przywracają użytkownikowi radość słyszenia, ale także znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Warunek jest jeden – aparat musi być właściwie dobrany i zaprogramowany. Zawód protetyka słuchu, jak wszystkie inne zawody na świecie, wykonują różne osoby – nie wszystkie są warte zaufania. Aby uniknąć problemów wynikających ze złego ustawienia aparatu słuchowego, należy się wybrać do specjalisty. Szukając odpowiedniego protetyka słuchu, zwróć uwagę na takie kwestie, jak:

– wiedza merytoryczna – sprawdzisz ją, zadając szczegółowe pytania,

– chęć niesienia pomocy i szukania najlepszego rozwiązania,

– komunikatywność – jest bardzo ważna przy ustalaniu szczegółów.

Profesjonalny protetyk słuchu odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i wytłumaczy, na czym polega dobieranie aparatu słuchowego.

Miejsce pracy protetyka słuchu

Oprócz cech osobowościowych duże znaczenia ma także to, gdzie, a przede wszystkim: na czym, pracuje protetyk. Nawet najlepszy specjalista nie pomoże Ci, jeśli nie będzie miał możliwości wykonania podstawowych badań: otoskopii, audiometrii tonalnej, audiometrii słownej, a w razie potrzeby także tympanometrii czy audiometrii impedancyjnej. Dlatego zwróć uwagę na to, jak wyposażona jest wybrana przez Ciebie poradnia audiologiczna oraz jaki zakres usług i badań oferuje. Jeśli pacjentem ma być Twoje dziecko – wybierz protetyka słuchu, który specjalizuje się w badaniu dzieci. Warto zwrócić uwagę także na dostępną ofertę aparatów słuchowych – urządzenia analogowe odeszły już dawno do przeszłości – oraz na to, czy poradnia ma podpisaną umowę z NFZ i może tym samym realizować zamówienie z refundacją aparatu słuchowego.

Gdzie szukać profesjonalnego protetyka słuchu?

Zrób wywiad wśród znajomych, być może ktoś z nich będzie mógł polecić Ci odpowiedniego specjalistę. Przeczytaj opinie w internecie – zarówno na temat konkretnych protetyków, jak i poradni audiologicznych, w których pracują. Warto także przejrzeć portale poświęcone słuchowi i jego ubytkom. Jednym z największych tego typu serwisów jest ŚwiatSłuchu24.pl. Na stronie znajdziesz między innymi wykaz gabinetów certyfikowanych przez ekspertów portalu, np. profesjonalnego protetyka słuchu w Trójmieście znajdziesz tutaj: http://www.swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe/gdansk/.

Aparaty słuchowe to urządzenia medyczne, mające na celu rehabilitację słuchu, dlatego też powinny być dobierane przez profesjonalistów. Źle dobrane urządzenie może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego nie warto eksperymentować w tym temacie.

2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *